ÖDÜLLER

*2006-2007 TÖDER sınavında Sözel-1 ve Sözel-2 Türkiye 1.liği, Eşit Ağırlık-2 Türkiye 17.liği

*2009 ÖSS’de Ek Puanlı Eşit Ağırlık-2 Türkiye 1185.liği, Sözel-2 Türkiye 768.liği

*2011 yılında World Media Group AG sponsorluğunda düzenlenen makale yarışmasında ‘‘Nükleer Silahlanma ve Muhtemel İsrail-İran Savaşı’’ adlı makale ile 2.lik derecesi.

*2011yılında düzenlenen ‘‘Türkiye’de Hukuk Devleti İlkesi Nasıl Güçlendirilir?’’ konulu yazı yarışmasında, ‘‘Demokrasi ile Güçlenen Türkiye’deki Hukuk Devleti’’ başlıklı yazı ile 3.lük derecesi.

*2012 yılında düzenlenen ‘‘John Locke’un Hoşgörü Üstüne Bir Mektup’u Türkiye İçin Ne İfade Ediyor’’ konulu yazı yarışmasında, ‘‘Türkiye’de Resmi İdeolojinin Gölgesindeki Din ve Vicdan Özgürlüğü’’başlıklı yazı ile 3.lük derecesi.

*2012 yılında düzenlenen ”Bir Fikir ve Düşünce Kuruluşunun 100.Yıl Münasebetiyle Türkiye’nin Tarihsel ve Güncel Sorunları” konulu inceleme/makale yarışmasında ”Dünden Geleceğe Türkiye’nin Sorunları” isimli makale ile 3.lükderecesi.

*2012 yılında Adana Lions Derneği tarafından düzenlenen ‘‘Yeni Anayasanın Yapım Sürecinde Yönetim Modelleri’’ konulu makale yarışmasında, ‘‘Yarı Başkanlık Akabinde Başkanlık Sistemiyle Yükselen Yeni Türkiye’’ adlı makale ile 1.lik derecesi.

*2012 yılında Sosyal Politikalar Derneği ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi tarafından I.Uluslararası Sosyal Politikalar Sempozyumu sebebiyle düzenlenen ‘‘Yerel Yönetimlerin Sosyal Politikalara Katkıları’’ konulu makale yarışmasında, ‘‘Yerel Yönetimlerin Toplumsal Politikalara Etki ve Katkıları’’ adlı eser ile 2.lik derecesi.

*2012 yılında düzenlenen ‘‘21. Yüzyılda Türk Milliyetçiliğinin Sorun ve Çözümleri’’ konulu makale yarışmasında, ‘‘Türk Milliyetçiliğinin Dönüşümü: Sivil Milliyetçilik’’ adlı makale ile 2.lik derecesi.

*2013 yılında düzenlenen KPSS Kaymakamlık Yazılı Sınavı (94 Puan)

*2013 yılında Genç Birikim Dergisi tarafından düzenlenen ‘İslam Tebliğinde Sosyal Medyanın Yeri ve Önemi’ adlı makale yarışmasında, ‘Sosyal Medya ve Tebliğ’ adlı makale ile 2.lik derecesi.

*2013 yılında Sosyal Siyaset Kulübü tarafından düzenlenenen makale yarışmasında ‘‘Sosyal Politikalar ve Toplumsal Değerimiz Yaşlılar’’ adlı makale ile 2.lik derecesi.

*2013 yılında Uluslararası Yunus Emre yılı dolayısıyla düzenlenen makale yarışmasında ‘‘Türk’ün Manevi Alt Yapısının Mihenk Taşları’’ adlı makale ile 4.lük derecesi

*2013 yılında YIVO tarafından düzenlenen yarışmada ‘‘Avraam’ın Çocukları: Post Modern Yahudilik’’ eseri ile 2.lik derecesi.

*2013 yılında ‘‘Nato’nun Konsept Arayışı: Yeni Ortadoğu ve Yeni Türkiye’’ isimli makalesi ile 3.lük derecesi.

*2013 yılında ‘‘Fakirliğin Panzehiri: Serbest Piyasa’’ isimli yazısı ile 3.lük derecesi.

*2013 yılında bir siyasal parti tarafından düzenlenen yarışmada ‘‘Bir insanlık sorunsalı: Hak, adalet ve eşitlik’’ isimli eseri ile 3.lük derecesi.

*2013 yılında Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu tarafından düzenlenen ‘‘Türkiye’nin En Başarılı 10 Genci’’ projesi kapsamında ‘‘Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi’’ alanında aday gösterilmiştir.

*2014 yılında Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve ÖZDERİN Hukuk Bürosu ortaklığıyla düzenlenen makale yarışmasında 3.lük derecesi.

*2014 yılında Junior Chamber International tarafından düzenlenen ‘‘Türkiye’nin En Başarılı 10 Genci’’ projesi kapsamında ‘‘Kişisel Başarı’’ alanında aday gösterilmiştir.

*2014 yılında The World Association for Hallyu Studies ve İstanbul Kore Konsolosluğu tarafından düzenlenen yarışmada ‘özel ödül’ derecesi.

*2015 yılında Aralık Sınavında Hakimlik-Savcılık Yazılı Sınavı (80)

İzmir En İyi Avukat | Avukat Alperen Cihan Çetinkaya

Avukat

Alperen Cihan Çetinkaya

Hukuki Hizmetlerimiz

İmar Hukuku

İcra ve İflas Hukuku

Şirketler Hukuku

Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı

İdare Hukuku

Enerji ve Madencilik Hukuku

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku

Dava ve Uyuşmazlık Çözümü

Son Yazılar20. Hukuk Dairesi         2016/3895 E.  ,  2016/4009 K. “İçtihat Metni” MAHKEMESİ :Sulh Hukuk Mahkemesi Vesayet hukukuna ilişkin davada İzmir 16. Aile, İzmir 2. Sulh Hukuk ve İzmir 4. Sulh Hukuk Mahkemelerince ayrı ayrı görevsizlik kararı verilmesi nedeni ile yargı yerinin belirlenmesi için gönderilen dosya içindeki tüm belgeler incelendi, gereği düşünüldü: K A R A R Dava, evlilik dışı […]

20. Hukuk Dairesi 2015/4832 E. , 2015/8351 K. “İçtihat Metni” MAHKEMESİ : Selim Asliye Hukuk (Aile) Mahkemesi TARİHİ : 28/01/2015 NUMARASI : 2015/2-2015/76 Velayetin düzenlenmesine ilişkin olarak açılan davada İzmir 14. Aile Mahkemesi ile Selim Asliye Hukuk (Aile)Mahkemelerince ayrı ayrı yetkisizlik kararı verilmesi nedeni ile yargı yerinin belirlenmesi için gönderilen dosya içindeki tüm belgeler incelendi gereği düşünüldü: […]

Boşanma Davası Boşanma davası açılırken, dava açılış dilekçesi ile birlikte eşlerin evlilik tarihleri, evliliğin yapıldığı yer, evliliğin süresi, çocukların varlığı, çocukların yaşları, çocukların evlilik tarihinden önce doğmuş olup olmadıkları, boşanma nedeni gibi bilgilerin yer aldığı evlilik cüzdanı fotokopisi ve eşlerin nüfus cüzdanı fotokopilerinin eklenmesi gerekir. Boşanma davası açılırken, evlilik tarihinden itibaren 6 ay ve fiilin […]

2. Hukuk Dairesi         2018/6008 E.  ,  2019/4032 K. “İçtihat Metni” MAHKEMESİ : İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 2. Hukuk Dairesi DAVA TÜRÜ : Boşanma Taraflar arasındaki davanın yapılan muhakemesi sonunda bölge adliye mahkemesi hukuk dairesince verilen, yukarıda tarihi ve numarası gösterilen hüküm davacı kadın tarafından, yoksulluk nafakası ve tazminatların miktarı yönünden temyiz edilmekle, evrak okunup gereği görüşülüp […]

Ofis

Adresimiz

MANSUROĞLU MAH. 1593/1 SK. NO:32/12, İNCE MEMED PLAZA, BAYRAKLI / İZMİR

Yol Tarifi Alın

Sosyal Medyada

Takip Edin